Sportowe buty new balance w dzisiejszych czasach możemy śmiało podzielić na dwie główne grupy. Pierwszą z nich są buty stabilizujące, a drugą buty nb neutralne. Stabilizujące obuwie, to doskonała propozycja przede wszystkim dla osób o stopie pronującej. Buty te posiadają bardzo często dodatkowe wzmocnienia po wewnętrznej stronie, które odpowiedzialne są właśnie za stabilizację i co najważniejsze zapobiegają również nadmiernemu uciekaniu buta. Buty neutralne przeznaczone są jak sama nazwa wskazuje dla stóp neutralnych i nie posiadają żądnego dodatkowego wzmocnienia.

Precyzyjny podział
Większość firm obuwniczych na naszym rynku dokonuje podziału jak opisano powyżej i tylko firma New Balance, dzieli buty na więcej niż neutralne i stabilizujące. W NB znaleźć można tak naprawdę cztery podstawowe grupy obuwia. Pamiętać należy również i o tym, że podział ten ma olbrzymie znaczenie przy numeracji. Buty new balance stabilizujące (z końcówką 60) to klasyczne buty, które charakteryzują się dobrą stabilizacją i niezawodną amortyzacją. Buty lekko stabilizujące (z końcówką 70) to buty, które posiadają lekką stylizację i zdecydowanie lżejszą amortyzację. Buty neutralne (końcówka 80) to idealnie amortyzujące buty treningowe. Obuwie lekko neutralne (z końcówką 80), to klasyczne buty neutralne z mniejszą amortyzacją.

Nie tylko buty
NB ma w swojej bogatej ofercie nie tylko rewelacyjne buty, ale również sportową odzież new balance, która wykorzystywana jest zarówno przez profesjonalnych sportowców, jak i również przez amatorów.